Negocjacje nigdy nie są proste. Właściwe prowadzenie rozmów może zarówno przynieść korzyści, jak i przysporzyć wiele problemów. Co w takim razie powinien zrobić dobry negocjator? Powinien skupiać się na tym, co mówi do niego rozmówca, i uważnie analizować jego wypowiedź.

Negocjatorzy często uważają, że jeśli wykładają na stół wiele korzyści i mają wystarczające środki nacisku, są w stanie wywalczyć doskonałe warunki. Chociaż kwestie te są z pewnością ważne, wiele innych czynników ma również istotny wpływ na ostateczną pozycję wszystkich stron negocjacji. Często też boimy się, że bez względu na to, jak dobrze będziemy przygotowani, prowadzone przez nas negocjacje i tak staną się nieproduktywne. Jak temu zapobiec? Co zrobić, aby poprawić jakość rozmów?

Pokaż więcej

Skuteczne negocjacje - sztuka negocjacji

Jak ostudzić temperaturę gorączkowych negocjacji? 

Bez względu na to, co skłania nas, aby przyjąć wojownicze nastawienie, istnieje kilka sposobów rozładowania napiętej atmosfery w trakcie negocjacji.

Emocje i sztuka negocjacji 

W ostatnim dziesięcioleciu badacze zaczęli dokładnie analizować, jak emocje mogą oddziaływać na zachowania negocjatorów.

15 zasad negocjowania warunków zatrudnienia 

Autor artykułu, profesor Harvard Business School, specjalista w dziedzinie negocjacji, radzi jak odnieść sukces podczas pertraktacji z potencjalnym pracodawcą.

Czego Donald Trump nie wie o negocjacjach? 

Koncepcja negocjacji według amerykańskiego prezydenta.

Negocjator czy detektyw? [RAPORT] 

Zapraszamy do lektury raportu specjalnego "Harvard Business Review Polska" poświęconego negocjacjom!

Gdy negocjatorami rządzą emocje 

Czy rzeczywiście powinniśmy ignorować uczucia, jakich doświadczamy podczas negocjacji?

Przejmij inicjatywę, zanim zaczną się rozmowy 

Skup się na czynnikach wstępnych, które determinują wynik negocjacji.

5 sposobów, jak efektywnie się komunikować w rozmowie jeden na jeden 

Jak radzić sobie w sytuacji biznesowej, w której nie tyle prowadzimy prezentację, co prowadzimy rozmowę?

Naucz swoich ludzi przyjmować odmienny punkt widzenia 

Z badania obejmującego rozmowy z menedżerami wyższego szczebla z firm z listy Fortune 500 wynika, że do wykształcenia umiejętności spojrzenia na świat oczami innej osoby są przydatne cztery taktyki:

Negocjuj nienegocjowalne 

Negocjuj nienegocjowalne. Jak rozwiązywać konflikty podszyte emocjami?
Odkryj przełomowe podejście do negocjacji wykorzystujące ukryte siły emocjonalne i uzyskuj więcej tego, na czym Ci zależy – nawet w konfliktach na pozór niemożliwych do rozwiązania. Negocjuj nienegocjowalne!

Uwaga, czekamy na dostawę. Realizacja zamówień od 17 grudnia


Umiejętność negocjowania staje się kluczową kompetencją liderów na najwyższych szczeblach firmowej hierarchii. Pozwala nie tylko na wypracowanie lepszych warunków umów czy niższych stawek, ale jest również narzędziem ułatwiającym przejęcie i utrzymanie władzy. Dobrych menedżerów negocjatorów nie czyni z nas jednak znajomość trików i sztuczek, lecz wiedza psychologiczna. Kto lepiej nauczy tej trudnej sztuki jeśli nie światowej klasy ekspert?

Znamy już ekspertów programu Elite Leadership 2018 

Negocjacje na szczycie, kultura organizacyjna 4.0, neuroprzywództwo i zwycięskie innowacje to tematy przewodnie najbliższej edycji ELP.

Daniel L. Shapiro. Negocjacje to jego powołanie 

Podróżuje po całym świecie, by rozwiązywać konflikty biznesowe, polityczne, a nawet rodzinne. Kim jest Daniel L. Shapiro, który już w maju odwiedzi Polskę?