„How to do IT” to biznesowo‑technologiczny think tank powołany przez ICAN Institute, wydawcę „Harvard Business Review Polska”. Naszą misją jest dostarczanie praktycznej, biznesowej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii oraz łączenie przedsiębiorców i menedżerów z dostawcami rozwiązań technologicznych.
Think tank „How to do IT” jest platformą, gdzie spotykają się świat biznesu i świat nowych technologii. Przestrzenią wymiany myśli, doświadczeń i rozwiązywania ważnych biznesowych wyzwań. Zapraszamy do kontaktu: howtodoit@hbrp.pl.
Zespół i rada programowa | Partnerzy think tanku | Newsletter

Wydanie specjalne: How To Do IT [DO POBRANIA] 

Pobierz bezpłatnie raport specjalny poświęcony technologiom dla biznesu!

Najnowsze materiały

Internet rzeczy wszelkich 

Każda rewolucja przemysłowa w istotny sposób zmieniała podejście do produkcji. Czwarta rewolucja przemysłowa już się rozpoczęła, a jej motorem jest internet rzeczy (Internet of Things – IoT), inaczej nazywany internetem wszystkiego (Internet of Everything – IoE).

Cztery elementy kompleksowej strategii zarządzania danymi 

W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto inwestować w rozwiązania do zarządzania danymi. Mówi się, że dane to nowa ropa naftowa, a hasła data-driven czy data as an asset wielu firmom nie są już obce.

Jak IT może pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom produkcyjnym? 

Przemysł 4.0 staje się faktem. Coraz więcej firm inwestuje w nowoczesne rozwiązania informatyczne i produkcyjne w celu optymalizacji działalności, przyspieszenia operacji i usprawnienia jakości.

Inteligentne przedsiębiorstwa 2020: polskie doświadczenia, światowe osiągnięcia 

Jak polski biznes radzi sobie z nowymi technologiami? Jak wyglądamy na tle Europy i świata? Jak przygotować biznes i produkcję na innowacje?

How to do IT

SEZON 2. Dane, bezpieczeństwo, zaufanie

Zaufanie wynika z poczucia bezpieczeństwa

W ramach think tanku „How To Do IT” funkcjonują sezony. Każdy z nich trwa kilka miesięcy i w tym czasie naszą uwagę skupiamy na wybranym aspekcie styku biznesu i technologii. W obecnym sezonie zajmujemy się tematyką zbierania i analizy danych, bezpieczeństwa i wynikającego z nich zaufania. Zapraszamy do zapoznawania się z materiałami. Zachęcamy również do zapisania się na nasz newsletter (wysyłamy go w każdą środę).

Wydanie specjalne: How To Do IT [DO POBRANIA] 

Pobierz bezpłatnie raport specjalny poświęcony technologiom dla biznesu!

How to do IT: archiwum sezonu 2 

Poznaj wszystkie materiały opublikowane w ramach drugiego sezonu działania think tanku "How To Do IT".

SEZON 1. Technologie dla biznesu

Biznes potrzebuje technologii

W pierwszym sezonie projektu skupialiśmy się na nakreśleniu najważniejszych obszarów spotkania biznesu i nowoczesnych technologii. Owocem tych starań była specjalna publikacja – wydanie specjalne „Harvard Business Review Polska”. W wersji elektronicznej można je pobrać klikając w link poniżej. Zachęcamy również do odkrywania wszystkich materiałów opublikowanch w ramach sezonu premierowego.

How to do IT – specjalne wydanie HBRP 

Pobierz przewodnik po cyfrowej transformacji. Dołącz do grona liderów.

How to do IT: archiwum sezonu 1 

Poznaj wszystkie materiały opublikowane w ramach pierwszego sezonu działania think tanku "How To Do IT".