X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

W jaki sposób kultura organizacyjna kształtuje motywację pracowników

PREMIUM

Neel Doshi, Lindsay McGregor  · 8 min

W jaki sposób kultura organizacyjna kształtuje motywację pracowników

Na ostatnim spotkaniu dotyczącym strategii, w którym uczestniczyliśmy wraz z liderami 500 największych firm według Fortune, w ciągu 90 minut słowo „kultura” powtórzone zostało 27 razy. Liderzy wierzą, że kultura organizacyjna jest kluczem do odniesienia sukcesu. Traktują ją niczym magiczną moc, którą nie do końca wiedzą, jak kontrolować. Większość z nich zarządza nią w sposób intuicyjny.

W toku naszych prac zauważyliśmy, że udzielając odpowiedzi na trzy poniższe pytania, można uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić kulturę w sposób naukowy. Są to kolejno: w jaki sposób kultura przyczynia się do wyników osiąganych w pracy? ile warta jest kultura? jakie procesy w organizacji wpływają na kulturę? Niniejszy artykuł odpowiada na każde z tych pytań, pokazując, w jaki sposób liderzy mogą stworzyć skuteczną kulturę organizacyjną i określić jej wpływ na wyniki firmy.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 100% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Neel Doshi

Współzałożyciel Vega Factor, firmy pomagającej organizacjom przekształcać ich kulturę. Wcześniej był wspólnikiem w McKinsey & Company.

Lindsay McGregor

Prezes i współzałożycielka Vega Factor, firmy pomagającej organizacjom przekształcać ich kulturę. Wcześniej zajmowała się realizacją projektów w McKinsey & Company.

Bądź na bieżąco

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy