X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Stefan Batory: nie rezygnuj na dzień przed sukcesem

Stefan Batory PL, Ewelina Sierocińska PL  · 2 min

Stefan Batory: nie rezygnuj na dzień przed sukcesem

„Staram się zarazić słuchaczy optymizmem i wiarą w to, że nie ma rzeczy niemożliwych”, przekonuje Stefan Batory, twórca aplikacji Booksy i platformy iTaxi.

Z wykształcenia matematyk, zawodowo przedsiębiorca, a prywatnie fan ultramaratonów. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich przedsiębiorców działających w sektorze nowych technologii, uznany przez magazyn „Brief” za „najbardziej kreatywnego w biznesie 2016”. I chociaż mogłoby się wydawać, że sukcesy osiąga niemal automatycznie, to nie zawsze tak było. Co czuje człowiek, któremu z podbojów świata pozostaje 100 tys. zł długu?

Kiedy czyta się o projektach Stefana, można odnieść wrażenie, że powstawały dlatego, że jemu samemu brakowało czegoś na rynku. W erze cyfryzacji, kiedy coraz więcej uwagi poświęcamy naszym telefonom, w realizacji codziennych zadań szukamy przede wszystkim wygody. Aplikacje Booksy oraz iTaxi właśnie taką wygodę zapewniają – za pośrednictwem dosłownie kilku kliknięć możemy umówić się do fryzjera czy zamówić taksówkę. Czy to faktycznie najlepszy sposób na biznesowy pomysł – zadać sobie pytanie: czego mi brakuje – i po prostu to zrobić?

Ja sobie nie zadawałem takich pytań na siłę, to gdzieś wychodziło po prostu przy okazji, trochę z obserwacji świata. Uruchamianie biznesu tylko i wyłącznie dlatego, że mi potrzeba takiej rzeczy czy takiej usługi, to chyba nie jest najlepszy pomysł. Dużo ważniejsze było dla mnie badanie rynku – „badanie” to może zbyt duże słowo, po prostu wyszedłem na ulicę i przepytałem wielu taksówkarzy, czy taka usługa ich zdaniem zwyczajnie ma sens – opowiada w rozmowie z nami.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu ze Stefanem Batorym.

Dodatek: rozmowy poza głównym wywiadem

Rozmawiało nam się tak dobrze, że ciekawe dyskusje prowadziliśmy także po nagraniu głównego wywiadu. Poniżej fragmenty tych rozmów.

Czy Booksy ma konkurencję?

Kogo podziwiasz?

Czy Uber przeszkadza iTaxi?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy