X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak wybrać program szkoleniowy dla siebie i swoich pracowników?

1 min

Jak wybrać program szkoleniowy dla siebie i swoich pracowników?

Kształcenie kadry menedżerskiej to wyzwanie dla nowoczesnych organizacji. Krajobraz biznesowy zmienia się w takim tempie, że niemalże każdego dnia firmy muszą oswajać zupełnie nowe obszary kompetencji i testować eksperymentalne sposoby działania.

Kolejne badania z obszaru Employee Experience pokazują jasno, że najlepsi pracownicy idą tam, gdzie mogą się rozwijać. Dotarliśmy do momentu, w którym rozwijanie własnych kompetencji i ciągłe samodoskonalenie nie jest już luksusowym wyborem, ale koniecznością. Ten, kto stoi w miejscu, zaczyna się cofać.

Gdyby wyzwań nie było już dosyć, pojawia się kolejny problem: jak wybrać program rozwoju odpowiedni dla potrzeb własnych i organizacji? Rynek szkoleń biznesowych zmaga się obecnie z prawdziwą klęską urodzaju. Mnogość trenerów, programów i form uczenia się przyprawia o zawrót głowy.

O tym, jak wybrać program szkoleniowy, który będzie opłacalną inwestycją dla całej organizacji, opowiedział w rozmowie z redaktor naczelną „Personel Plus” dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute i redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska”.

Podczas wywiadu radził on menedżerom m.in.:

  • jak diagnozować własne potrzeby i wybierać optymalną ścieżkę rozwoju?

  • jak budować kulturę organizacyjną, w której ciągła nauka jest nawykiem pracowników?

  • jak rekrutować i zatrzymywać w firmie najlepszych, zapewniając im możliwości rozwoju?

  • na czym polega nowa rola działów HR i dlaczego jest kluczowa dla sprawnego funkcjonowania organizacji w zmieniającym się otoczeniu biznesowym?

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu:

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy na pewno jesteś skutecznym liderem? »

Sześć sprawdzonych praktyk skutecznego przywództwa 

Jak doskonalić sztukę przywództwa? Dowiedz się, czego muszą się nauczyć kadry o wysokim potencjale, aby wpływać na poszczególne obszary organizacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy