X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Kryzys ustąpił, jednak urzędy regulacyjne oraz menedżerowie przedsiębiorstw ze zrozumiałych pobudek podejmują kroki mające zapobiec jego powtórnemu nadejściu. W 2002 roku, po tym, jak firmy Enron i WorldCom uległy pokusie fałszowania danych księgowych na ogromną skalę, prawodawcy amerykańscy uchwalili ustawę Sarbanesa‑Oxleya, nakładającą na członków rad i menedżerów wyższego szczebla nowe obowiązki nadzorcze. W następstwie kryzysu z 2008 roku wiele dużych banków zmieniło modele biznesowe, a pozostałe firmy wdrożyły systemy służące lepszemu zarządzaniu ryzykiem lub uwolnieniu się od nadmiernej zależności od modeli matematycznych.

Niwelowanie ryzyka w sposób retrospektywny rodzi jednak pewien problem: jest to bowiem odmiana tego, co historycy wojskowości nazywają „wzorowaniem się na doświadczeniach z czasów ostatniej wojny” (fighting the last war)1...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy