X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Duża firma działająca w branży IT przejęła mniejszego gracza wyspecjalizowanego w usługach dla branży logistycznej. W trakcie finalizowania transakcji pojawiają się wątpliwości co do tego, czy działalność kupowanej firmy rzeczywiście jest tak rentowna, jak przedstawiają to sprawozdania finansowe. Zarząd ignoruje jednak wątpliwości i zakup zostaje sfinalizowany. Dopiero po przejęciu firmy okazuje się, że doskonałe wyniki tego przedsiębiorstwa mogą być efektem nieuczciwych praktyk. Ujawnia to artykuł prasowy, który informuje o zmowie cenowej w branży IT. Jak zarząd spółki matki powinien zarządzać sytuacją kryzysową, by straty wizerunkowe były jak najmniejsze? Jednym z rozwiązań jest audyt zewnętrzny, z którym wiążą się duże koszty i olbrzymi stres dla prezesa i zespołu oraz utrudnienia w codziennej pracy firmy. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwo może jednak skutecznie oczyścić swój wizerunek, gdyż nie będzie podejrzeń o konflikt interesów. Druga opcja to audyt wewnętrzny i pomoc kancelarii prawnej, która na stałe współpracuje z firmą. To rozwiązanie jest znacznie tańsze, a ponadto daje większą kontrolę nad tym, jakie informacje o firmie dostaną się do publicznego obiegu.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy