X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

We władzach firm brakuje różnorodności

PREMIUM

(Nr 147, maj 2015)

Katarzyna Twarowska  · 3 min

Udział kobiet we władzach spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie znacznie odbiega od średniej unijnej.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Fundację Liderek Biznesu, pod koniec 2014 roku średni odsetek kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek giełdowych osiągnął w całej Unii Europejskiej 20,2%. W Polsce natomiast wyniósł 14,6%, co plasuje nasz kraj na osiemnastym miejscu wśród wszystkich krajów członkowskich (zobacz ramkę Udział kobiet we władzach spółek publicznych). Ponadto we władzach aż 312 spółek notowanych na GPW (jest to 35% wszystkich spółek na warszawskim parkiecie) nie ma żadnej kobiety. Panie stanowią jedynie 11,6% członków zarządów i 16,6% członków rad nadzorczych, natomiast funkcję prezesa zarządu pełni zaledwie 7%.

Niska reprezentacja kobiet we władzach polskich firm ogranicza ich zdolność do czerpania korzyści z różnorodności...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 97% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy