X
Następny artykuł dla ciebie

W których obszarach twoja firma jest najbardziej narażona na nieetyczne postępowanie

PREMIUM

(Nr 199, wrzesień 2019)

Eugene Soltes

Ten artykuł dostępny jest także w wersji audio. Zaloguj się lub zostań prenumeratorem i słuchaj bez ograniczeń!

Prosta ankieta pozwoli ci wykryć strefy, w których zachowania pracowników odbiegają od standardów. Musisz tylko nauczyć się wyciągać wnioski z danych.

Każda firma pokaźnych rozmiarów ma czasami problemy z etycznym działaniem. W każdej istnieją obszary, w których zachowania pracowników odstają od norm wyznaczonych przez liderów. W tych enklawach takie zjawiska, jak: obraźliwy język, przesadnie agresywne praktyki handlowe czy konflikty interesów, mogą być niezauważane, a nawet skrycie akceptowane. A przecież podobne uchybienia nie tylko zagrażają reputacji firmy, ale także pociągają za sobą ryzyko złamania przepisów i odpowiedzialności karnej.

...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Co zrobić, by twoi pracownicy byli uczciwi? »

Cztery czynniki, które sprawiają, że oszustwa stają się normą w firmie 

Ron Carucci

Liczne skandale korporacyjne, do których doszło w ciągu ostatnich kilku lat, to historie nieuczciwości na dużą skalę. Dlaczego kłamstwa i oszustwa przeniknęły działalność tych firm? Co skłania liderów do usprawiedliwiania swoich nieetycznych wyborów?

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy