X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Ożywienie, jakie nastąpiło po wielkim kryzysie z lat trzydziestych XX wieku, charakteryzowało się pewnym stopniem społecznej solidarności i zmniejszeniem luki pomiędzy ludźmi zamożnymi a ubogimi. Ożywienie, jakie nastąpiło po recesji z lat 2007–2009, wygląda całkiem inaczej.

W Stanach Zjednoczonych, na przykład, różnica między wzrostem zarobków bogatych i biednych zwiększyła się w sposób znaczący, natomiast różnica między przychodami najlepiej radzących sobie firm a przychodami reszty podmiotów zwiększyła się w sposób radykalny.

Ludzie bogaci stają się (o wiele) bogatsi

Od 1971 roku dochody biedniejszej połowy ludności cechuje stagnacja; w przypadku Amerykanów mieszczących się pomiędzy 50 i 90 percentylem dochody wzrosły tylko o ⅓. Natomiast w grupie najbogatszych 10% Amerykanów wzrosły niemal dwukrotnie.

Sukces rodzi nierówności

...

Przeczytaj także temat numeru »

Wysoka cena efektywności 

Roger Martin

Eliminacja marnotrawstwa jest w naukach o zarządzaniu niemal dogmatem. Tymczasem nadmierny nacisk na ten aspekt działalności powoduje wiele problemów.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 91% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy