X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Stań się lepszym strażnikiem zasad

PREMIUM

(Nr 146, kwiecień 2015)

Max H. Bazerman  · 8 min

Dlaczego niektórzy ludzie zauważają zagrożenia i szanse stojące przed ich organizacjami oraz reagują na nie, a inni tego nie potrafią – zagadnienie to badam już od dziesięciu lat. Głównym obszarem moich dociekań są sytuacje, w których przywódcy nie dostrzegają przypadków naruszenia norm etycznych. Jak to możliwe, że mądrzy i prawi menedżerowie ignorują występki lub przymykają oko na karygodne czyny, narażające ich przedsiębiorstwa na poważne niebezpieczeństwo?

Jeden z takich momentów w moim własnym życiu zawodowym miał miejsce w 2005 roku. Byłem wówczas świadkiem zdarzenia, które – jak sobie później uświadomiłem – stanowiło naruszenie zasad etycznych, a ja, pomimo całej wiedzy, doświadczenia, wykształcenia i systemu wartości, początkowo nic w tej sprawie nie zrobiłem.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Max H. Bazerman

Profesor Harvard Business School w dziedzinie zarządzania i jeden z trzech współzarządzających dyrektorów Center for Public Leadership w Harvard Kennedy School.

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy