X
Następny artykuł dla ciebie

Otwarte eksperymentowanie ma fundamentalne znaczenie dla każdego zespołu, któremu naprawdę zależy na opracowywaniu innowacji. Ale jakie działania i zachowania rzeczywiście zachęcają do przeprowadzania doświadczeń i gwarantują, że nowe pomysły ujrzą światło dzienne?

Oto kilka wskazówek, od czego należy zacząć.

Polub niepowodzenia

Spójrz na dowolny 10‑osobowy start‑up, który w ciągu ostatnich 20 lat wyparł z rynku branżowego potentata, a z pewnością znajdziesz organizację, która tak samo jak sukcesami szczyci się swoimi niepowodzeniami.

W raporcie przygotowanym niedawno przez zespół MIT Digital Initiative oraz firmę doradczą Cap Gemini prezes John Ferriola, stojący u sterów największego amerykańskiego producenta stali Nucor, ostrzega: „Jeśli przez nasze działania powodujemy, że inni członkowie zespołu boją się porażki, nie będą poszerzać granic swoich zdolności ani przekraczać granic wyobraźni”. W tym samym opracowaniu przytoczono słowa Janelle Sallenave, byłej szefowej działu obsługi klienta w Uberze, która przyznała: „Nasza firma ma obsesję na punkcie eksperymentów. Każdy jest zachęcany do wyobrażania sobie, jak można by robić wszystko lepiej, inaczej, taniej, szybciej. Nieważne, o co chodzi”.

My już podążamy drogą efektywności. Idziesz z nami? »

8 kroków do wyższej efektywności 

8 kroków do wyższej efektywności. Skup się na tym, co możesz zmienić (i zignoruj całą resztę)
Zewsząd atakują nas porady, jak pracować łatwiej, szybciej i skuteczniej, by osiągnąć pełnię swoich możliwości. Właśnie dlatego dzisiaj problemem nie jest już dotarcie do tych wskazówek, lecz… wybranie tych sprawdzonych, działających sposobów na zwiększenie swojej efektywności.
Ale jak to zrobić? Jakie techniki pozwolą Ci pracować skuteczniej i lepiej wypełniać wyznaczone cele? Jak zdobywać nowe, przydatne umiejętności, które w tym pomogą.

Firmy muszą zwracać ogromną uwagę na to, jak ich menedżerowie i przywódcy zachęcają do eksperymentowania i ponoszenia porażek, oraz wprowadzać niezbędne korekty. Chodzi o sprawy tak proste jak wsłuchanie się w język, którego przełożeni używają w reakcji na nowe pomysły, ale też o kwestie bardziej złożone, takie jak ponowna ocena struktury bodźców motywacyjnych w pracowniczych pakietach wynagrodzeń. Zarówno pracownik proponujący niewielkie udoskonalenie organizacyjne, jak i ten, który wymyśli przełomową technologię zmieniającą charakter branży, powinien móc liczyć na to, że firmowy zespół przywódczy – od kierownictwa wyższego szczebla po bezpośredniego przełożonego – będzie mierzyć jego wyniki, odwołując się do poziomu pomysłowości i inicjatywy, a nie do umiejętności zachowania ostrożności.

...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Fundament ludzkiego rozwoju i motywacji »

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Vadim Revzin

Przedsiębiorca rezydent w ogólnokrajowej edukacyjnej organizacji non profit GenFKD, wykłada przedsiębiorczość na State University of New York. Doradza setkom start-upów; był założycielem oraz liderem kilku z nich.

Sergei Revzin

Inwestor venture capital w NYU Innovation Venture Fund, gdzie kieruje technologicznymi inwestycjami uczelni. Razem z bratem bliźniakiem Vadimem prowadzi podkast The Mentors. W ramach programu stypendialnego Venture for America doradza setkom przedsiębiorców w całym kraju.

Bądź na bieżąco

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy