X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Spacer po kulturowym polu minowym

PREMIUM

(Nr 147, maj 2015)

Erin Meyer  · 10 min

Spacer po kulturowym polu minowym

Gdy Aaron przyjechał do Moskwy, by zostać szefem zakładu produkcyjnego, właśnie przejętego przez jego firmę z Izraela, był przekonany, że szybko się zaaklimatyzuje. Choć dorastał w Tel Awiwie, jego rodzice urodzili się w Rosji, znał więc dobrze rosyjską kulturę i język. Z dużym sukcesem zarządzał zespołami w Izraelu, a do tego miał na koncie doświadczenie w kierowaniu sporą organizacją w Kanadzie. Jednak po sześciu miesiącach w nowej pracy Aarona ciągle trapiły problemy z moskiewskim zespołem. Co robił źle?

Odpowiedzi na takie pytania niełatwo znaleźć. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, bo od 16 lat zajmuję się badaniem wpływu różnic kulturowych na sukces w biznesie. Pomimo wielu projektów badawczych i mnóstwa publikacji na ten temat większości naukowców nie udaje się nakreślić wystarczająco pogłębionego modelu pokonywania barier kulturowych, który mógłby służyć pomocą menedżerom pracującym za granicą lub z kolegami z innych krajów...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy