X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Rewolucja pod sztandarami druku 3D

PREMIUM

(Nr 149-150, lipiec - sierpień 2015)

Richard A. D'Aveni  · 16 min

Rewolucja pod sztandarami druku 3D

TECHNOLOGIA DRUKU PRZESTRZENNEGO na skalę przemysłową osiągnęła punkt krytyczny; niedługo stanie się stosowaną na wielką skalę konwencjonalną praktyką. Większość menedżerów wyższego szczebla i wielu inżynierów nie zdaje sobie sprawy, że wykorzystanie druku 3D już dawno wyszło poza prototypowanie, szybkie tworzenie narzędzi oraz wykonywanie bibelotów czy zabawek. W efekcie zastosowania tak zwanej produkcji przyrostowej (additive manufacturing) powstają średnie i duże ilości trwałych, a przy tym bezpiecznych wyrobów, sprzedawanych poważnym klientom.

Pierwsze efekty tej rewolucji widać w wynikach ankiety z udziałem ponad 100 przedsiębiorstw produkcyjnych, jaką przeprowadziła w 2014 roku firma konsultingowa PricewaterhouseCoopers. W chwili zbierania opinii 11% ankietowanych organizacji przeszło już na wielkoseryjną produkcję części i całych wyrobów za pomocą drukarek przestrzennych. A zdaniem analityków firmy Gartner, technologia staje się konwencjonalną praktyką, gdy przyswoi ją 20% uczestników rynku.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy