X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Łącząc ważne badania i teorie dotyczące ciekawości, stworzyliśmy model pięciu wymiarów ciekawości. Poznaj jego założenia.

Ciekawość wzmaga inteligencję, ma też korzystny wpływ na wytrwałość, czyli siłę charakteru: wykazano, że samo relacjonowanie dnia, w którym odczuwaliśmy zaciekawienie, podnosi poziom intelektualnej i fizycznej energii w większym stopniu (o 20%) niż opisywanie ogromnie szczęśliwego okresu. Ciekawość skłania też ludzi do głębszego zaangażowania, osiągania lepszych wyników i realizacji istotniejszych celów.

...

Przeczytaj komentarz polskiego eksperta »

Pożytki z kreatywnej nudy 

Rafał Gruszczyński

Innowacja musi być spontaniczna. Jeśli firma zacznie ją precyzyjnie monitorować i obudowywać wskaźnikami efektywności, to szybko zabije w pracownikach ciekawość i własną inicjatywę. 

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy