X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Outsourcing jako narzędzie transformacji firmy - komentarz 3

PREMIUM

(Nr 76, czerwiec 2009)

Józef Biegaj  · 1 min

Nawet w obszarze usług związanych z utrzymaniem nieruchomości i wsparciem zadań firm outsourcing może pomóc w reorganizacji procesów. Są one bowiem w ramach transformacji wewnętrznych przedsiębiorstw często pomijane lub traktowane powierzchownie, jako niezbyt istotne z punktu widzenia podstawowej działalności. Właśnie w tych obszarach wsparcia kryją się znaczne rezerwy, choćby niewykorzystane moce produkcyjne bądź istotny potencjał do optymalizacji.

Aby jednak użyć tych rezerw i osiągnąć korzyści dotyczące kosztów i sprawności funkcjonowania, trzeba być ekspertem w restrukturyzowanym obszarze. Kompetencje kadry menedżerskiej przedsiębiorstw skoncentrowane są na dziedzinach istotnych dla konkurowania w ich branżach. Restrukturyzacja i transformacja procesów wsparcia realizowane przez jej przedstawicieli nie muszą być dokonane optymalnie. Do niedawna powszechnym pomysłem na pogodzenie potrzeby efektywnego zarządzania obszarami wsparcia z minimalizacją czasu i zaangażowania menedżerów było kontraktowanie tych samych grup usług od wielu dostawców, wymuszające na nich ustawiczną rywalizację...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 84% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy