X
Następny artykuł dla Ciebie

W 2016 roku Amerykanie odbyli ponad 500 milionów podróży służbowych. Chociaż wiele korporacyjnych programów zdrowotnych w części dotyczącej podróży służbowych zapewnia pracownikom szczepienia, przekazuje im informacje na temat chorób przenoszonych przez żywność i alarmuje o niepokojach społecznych i politycznych w różnych częściach świata, to nieliczne biorą pod uwagę częstsze zagrożenie.

Chodzi mianowicie o takie skutki uboczne bycia w podróży, jak: stres, przerywany sen, niezdrowe jedzenie i picie oraz brak ćwiczeń. Aby zrozumieć zdrowotne skutki częstych delegacji, badacze posłużyli się danymi z badań profilaktycznych, badań przesiewowych i programów utrzymywania dobrej kondycji zdrowotnej (wellness plans). Powyższy wykres porównuje ryzyko, z jakim stykają się osoby, które często podróżują służbowo – te, które spędzają poza domem 21 lub więcej nocy w miesiącu – z ryzykiem, jakie towarzyszy osobom spędzającym w delegacji od jednej do sześciu nocy w miesiącu. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy ciągła aktywność oznacza również efektywność? »

Nocne e-maile do pracowników szkodzą zespołowi 

Maura Thomas

Dlaczego nie warto wysyłać mali nocą? Co jest w tym niewłaściwego? Jakie są tego konsekwencje?

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy