X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Megaregiony, czyli o znaczeniu lokalizacji

PREMIUM

(Nr 68, październik 2008)

Richard Florida  · 3 min

Obok odśrodkowych sił globalizacji działają na świecie równie potężne siły dośrodkowe. Są odpowiedzialne za koncentrację gospodarczą w kilkudziesięciu megaregionach – jak korytarz Boston‑Nowy Jork‑Waszyngton czy trójkąt Szanghaj‑Nanjing‑Hangzhou – które stanowią najważniejsze centra innowacyjności i aktywności gospodarczej.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 94% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Richard Florida

Richard Florida jest dyrektorem Martin Prosperity Institute i profesorem zarządzania oraz kreatywności w Joseph L. Rotman School of Management przy Uniwersytecie w Toronto. Napisał m.in. The Rise of the Creative Class (Basic Books, 2002), a jego najnowsza książka Who’s Your City? ukazała się w marcu 2008 roku nakładem wydawnictwa Basic Books. Wcześniej był profesorem regionalnego rozwoju ekonomicznego w Heinz School of Public Policy and Management, Carnegie Mellon University w Pittsburghu.

Bądź na bieżąco

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy