X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Zarządzanie przełożonymi? Brzmi co najmniej dziwnie, ale przemyślane budowanie relacji z własnymi szefami jest procesem, który może przynieść same korzyści, zarówno mendedżerowi, jego zwierzchnikom, jak i całej organizacji.

O sensowności świadomego i przemyślanego procesu zarządzania relacjami z przełożonymi przekonałam się, pracując na stanowiskach kierowniczych w kilku globalnych bankach, między innymi w Banku BPH (wówczas był częścią grupy kapitałowej HVB), Citibanku Handlowym i w Crédit Agricole; specjalizowałam się w obszarze ryzyka kredytowego. W każdej z tych firm, oprócz poleceń bezpośredniego przełożonego oraz prezesa polskiego oddziału, wykonywałam także zadania zlecone przez szefów korporacyjnych i regionalnych. I często, jak to bywa w firmach o strukturze macierzowej, zadania zlecane przez lokalnych liderów stały w konflikcie z poleceniami globalnych szefów poszczególnych pionów. Aby sobie z tym poradzić, zaczęłam pracować nad budowaniem relacji z osobami, którym podlegałam służbowo, ale też z tymi, które nadzorowały konkretne funkcje w organizacji, i z tej racji znalazłam się w polu ich zainteresowania. Z czasem zarządzanie relacjami zaczęłam określać mianem „zarządzania swoimi szefami”. Proces ten stał się bardzo istotnym elementem mojego rozwoju zawodowego i budowania kompetencji menedżerskiej w organizacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy