X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Dzisiaj Lynn Allen‑Hoffmann jest prezesem i dyrektorem naukowym Stratatech, firmy produkującej substytuty skóry dla celów terapeutycznych i badawczych. Firma posiada ponad 20 amerykańskich i światowych patentów, a w lipcu 2013 roku otrzymała od federalnego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej 47 milionów dolarów z przeznaczeniem na uzyskanie zezwolenia Urzędu do spraw Żywności i Leków (FDA) na wprowadzenie do obrotu flagowego produktu – tkanki skórnej StrataGraft. Perspektywy dla osób, które będą leczone przy użyciu tkanki StrataGraft, są obiecujące: w ramach jednego z testów klinicznych nowa technologia pozwoliła 19 z 20 pacjentów uniknąć konieczności poddania się dodatkowej, bolesnej operacji.

To wspaniała historia: naukowiec dokonuje odkrycia, a następnie zakłada firmę, by sprzedawać produkt ratujący ludzkie życie. Jednak nie zawsze droga od odkrycia naukowego do rynkowego sukcesu komercyjnego przedsięwzięcia, bazującego na tym odkryciu lub wynalazku, ma tak bezproblemowy przebieg...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy