X
Następny artykuł dla Ciebie

Decydującą rolę w relacjach pomiędzy korporacjami a rynkami odgrywają bojowo nastawione fundusze hedgingowe. Ich taktyka jest prosta: kupują akcje, których cenę uznają za zaniżoną, i naciskają na kierownictwo firmy, by podjęło działania zwiększające wartość tej organizacji. Coraz częściej inwestorzy aktywiści angażują się głęboko w nadzór korporacyjny: domagają się miejsc w radach nadzorczych, wymieniają prezesów i opowiadają się za konkretnymi strategiami biznesowymi.

Autorzy artykułu podają sześć sposobów na odparcie ataków aktywistów lub wykorzystanie ich do poprawy funkcjonowania własnej organizacji: (1) określ strategiczne priorytety i trzymaj się ich; (2) przeanalizuj działalność swojej firmy z perspektywy inwestora aktywisty; (3) dobierz sobie zawczasu zewnętrznych doradców; (4) zadbaj o „dobrą chemię” w radzie nadzorczej; (5) osiągaj przyjęte cele krótkookresowe; (6) nie odrzucaj z góry pomysłów aktywistów.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy