X
Następny artykuł dla Ciebie

Zarówno w gabinetach ministrów, jak i w gabinetach prezesów firm nie brak utalentowanych przywódców mających kłopoty z efektywną współpracą. Z nowego badania wynika, że przyczyną tej sytuacji jest częściowo władza, którą dysponują.

Wcześniejsze badania dowiodły, że ludzie posiadający dużą władzę z reguły wykazują nadmierną pewność siebie, deprecjonują dokonania innych, zbierają należne im laury i wchodzą innym w słowo – a wszystkie te negatywne zachowania przejawiają podczas współpracy. Aby lepiej zrozumieć wpływ władzy na dynamikę pracy grupowej, dwaj badacze University of California w Berkeley przeprowadzili szereg eksperymentów.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy