X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jesienią 2017 roku, gdy w „New York Timesie” i innych mediach pojawiły się doniesienia o częstych przypadkach molestowania i napaści seksualnych na kobiety dokonywanych przez wpływowych mężczyzn ze świata show‑biznesu, wielu ludzi dostrzegło w tym powód do optymizmu.

W powszechnej opinii wydobycie tego problemu na światło dzienne i ukaranie winnych miało podziałać odstraszająco. Leanne Atwater, profesor zarządzania na University of Houston, nie podzielała tej opinii. „Reakcje na ruch #MeToo były przeważnie entuzjastyczne; ludzie zakładali, że przyniesie on kobietom prawdziwe korzyści” – mówi. Jednak Atwater i jej koledzy badacze wykazywali sceptycyzm.

...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kobiety vs. mężczyźni - jak pogodzić ich ambicje? »

Tyrania męskiego modelu przywództwa – manifest 

Barbara Kellerman

W dalszym ciągu niewiele kobiet zajmuje najwyższe stanowiska kierownicze. Co zrobić, by zmienić tę sytuację i czy w ogóle jest to możliwe?

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy