X
Następny artykuł dla Ciebie

Alexander Pepper 27 lat przepracował w dużej firmie księgowej, pomagając jej instytucjonalnym klientom opracowywać sposoby wynagradzania prezesów i innych menedżerów wyższego szczebla.

Począwszy od wczesnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, pakiety wynagrodzeń zaczęły obejmować długookresowy plan zachęt kapitałowych, którego celem było zestrojenie interesów menedżerów z interesami akcjonariuszy. Z biegiem czasu Pepper odczuwał jednak coraz większe rozczarowanie tym podejściem.

Zacząłem zdawać sobie sprawę, że ludzie, dla których tworzymy pakiety wynagrodzeń, nie zawsze je cenią, a same systemy płac nie osiągają celów, jakie miały realizować – mówi.

Na początku pierwszej dekady XXI wieku Pepper wrócił na studia, uzyskując z czasem stopień doktora w dziedzinie zarządzania. Obecnie wykłada w London School of Economics i prowadzi badania nad tym, dlaczego plany motywacyjne, uzależniające wynagrodzenie od wyników, nie sprawdzają się. Byłem częścią systemu, który z biegiem czasu zacząłem uznawać za nieefektywny – mówi.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy