X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Zarządzanie zespołami

Najważniejszą zaletą dobrego menedżera jest umiejętność skutecznego zarządzania zespołem. Ale od czego zależy sukces? Jak zarządzać zespołem pracowników? Czasem bardzo istotne jest, by – nieraz wbrew apetytowi firmy na wzrost – określać osiągalne cele. Pozwoli to uniknąć wielu szkodliwych zachowań w zespole.

Ale czy współczesne wygrywające zespoły, zmuszone działać w dynamicznej rzeczywistości, różnią się w jakiś istotny sposób od tych sprzed 10–15 lat? Okazuje się, że wszystkie potrzebują odpowiednich warunków do efektywnej pracy. Dowiedz się, czym one są i jak je osiągnąć.

Weź pod lupę strukturę swojego zespołu. Czy oddaje realia panujące w organizacji? Czy bierze pod uwagę wartości i umiejętności twoich pracowników? Czasem samo wdrożenie szczegółowo opisanych procesów po prostu nie działa. Poznaj ideę wioski, wykorzystywaną przez organizatorów konferencji TEDx Warsaw.

Zarządzając zespołem pracowników, przyjdzie ci się zmierzyć z problemem braku motywacji. Okazuje się, że czynnikiem, który potrafi zaburzyć dynamikę pracy grupowej, jest twoja władza. Dowiedz się, co zrobić, by temu przeciwdziałać. Jednak problem motywacji nie jest jedynym. Zdarza się, że któryś z twoich pracowników po prostu nie jest graczem zespołowym. Dowiedz się, jak wzbudzić w nim zaangażowanie i pomóc mu doprecyzować jego własną rolę.

Współczesne zespoły zmuszone są do działania w warunkach dużej niepewności, co powoduje duże rozproszenie uwagi i słabsze wyniki. Jak ty, jako menedżer, powinieneś uratować swój zespół? Poznaj skuteczne, rekomendowane przez światowej sławy ekspertów sposoby na to, by skutecznie zmierzyć się z wyzwaniem i odbudować koncentrację swoich pracowników.

Czasem nie wszystko idzie po naszej myśli i ponosimy porażkę. Wiemy, że nikt nie lubi przegrywać oraz jak ważne jest wyciąganie nauki z własnych błędów. Ale okazuje się, że zespoły, podobnie jak pojedyncze osoby, miewają poważne problemy z tym, żeby podnieść się po porażce. Zrozum przyczynę frustracji i poznaj proste narzędzia, które pozwolą tobie i twojemu zespołowi wrócić na właściwe tory.

Odkryj tajemne składniki doskonałego zespołu firmy Google. Naucz się panować nad swoimi emocjami i oddziaływać na swoich pracowników, minimalizując ich stres. Naucz się wspierać skuteczność swoich ludzi. Poznaj tajniki trudnej sztuki zarządzania zespołami dzięki Harvard Business Review Polska.

Zarządzanie zespołami

Tajniki skutecznej pracy zespołowej 

Mark Mortensen , Martine Haas

Zespoły są coraz bardziej zróżnicowane, rozproszone, zmienne. Choć mierzą się z całkiem nowymi wyzwaniami, ich sukces wciąż zależy od kilku podstawowych kwestii.

Dlaczego twój zespół powinien być wioską? 

Adam Liwiński PL

Sformalizowana struktura powinna możliwie wiernie oddawać relacje realnie zachodzące w organizacji.

Duża władza przeszkadza w pracy zespołowej 

Cameron Anderson , John Angus D. Hildreth

Ludzie posiadający dużą władzę z reguły wykazują nadmierną pewność siebie, deprecjonują dokonania innych i zbierają należne im laury.

Jak pracować z kimś, kto nie potrafi pracować zespołowo? 

Carolyn O'Hara

Szukaj okazji lepszego wykorzystania konkretnych umiejętności osoby niechętnej do współpracy.

Pomóż zespołowi otrząsnąć się po porażce 

Amy Gallo

Jak poradzic sobie z porażką? Co zrobić, by pomóc pracownikom odzyskać pozytywne nastawienie?

Jak zarządzać zespołem, który ma zbyt wiele zadań? 

Liane Davey

Jako menedżer masz obowiązek dbać, aby nierozsądne cele nie uruchomiły szkodliwych zachowań w twoim zespole.

Najlepsze zespoły tworzą osobowości, a nie tylko umiejętności 

Dave Winsborough , Tomas Chamorro-Premuzic

Osobowości członków zespołów wpływają na ich ogólne wyniki.

Zarządzanie zespołami

Najpopularniejsze tematy