X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

W Polsce stale rośnie liczba osób najbogatszych (High‑net‑worth individuals). Zapytaliśmy Wojciecha Sieńczyka, dyrektora Departamentu Bankowości Prywatnej Santander Bank Polska o to, w co inwestują polscy milionerzy i jak zmieni się oferta banku po przejęciu przez Santandera Deutsche Banku.

Osoby o najbardziej zasobnych portfelach stale poszukują atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych. Cenią sobie nie tylko pieniądze, ale również wolny czas. Dlatego na całym świecie oferta bankowości prywatnej opiera się na bliskiej współpracy z jednym doradcą przypisanym do danego klienta, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie odpowiednio wysokiego poziomu obsługi.

Polscy klienci bankowości prywatnej uchodzą za dość konserwatywnych, a więc najczęściej korzystają z depozytów czy funduszy inwestycyjnych opartych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Stosunkowo rzadko wybierają natomiast fundusze zagraniczne.

Po przejęciu Deutsche Banku Santander rozpoczął budowę zupełnie nowej oferty bankowości prywatnej uzupełnioną o szereg nowych produktów, nieobecnych dotychczas w ofercie Santandera.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dlaczego szczęście to ważny element sukcesu? »

Rola szczęścia w podejmowaniu kluczowych decyzji 

Michael Wheeler

Czy wiesz, jaką rolę we wszystkich aspektach Twojego życia odgrywa szczęście? Sprawdź.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy