X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Pytania zadawane przez dobrych coachów

PREMIUM

Amy Jen Su  · 5 min

Pytania zadawane przez dobrych coachów

Według Eda Batisty, słynnego coacha menedżerów, coaching to styl zarządzania charakteryzujący się zadawaniem pytań. Pytania te pozwalają odejść od nakazowo‑kontrolnego na rzecz dynamicznego stylu przywództwa, w wyniku którego twój bezpośredni podwładny będzie mógł się rozwijać poprzez autorefleksję.

Zadawanie właściwych pytań odróżnia dynamiczną sesję nauczania od jednokierunkowego przesłuchania. Dobre pytania coachingowe dają zapracowanej i kompetentnej osobie przestrzeń, w której może nabrać dystansu i zastanowić się nad samą sobą. Właściwe pytanie sprawi, że zatrzyma się i ujrzy swoje własne działania z innej perspektywy lub znajdzie nowe rozwiązanie starego problemu. Być może zacznie kwestionować samą siebie, tak że następnym razem sama złapie się na gorącym uczynku i zmieni swoje zachowanie w jednej chwili.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 100% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Amy Jen Su

Współzałożycielka i partnerka zarządzająca Paravis Partners, firmy konsultingowej specjalizującej się w szytych na miarę rozwiązaniach w zakresie coachingu dla kierownictwa i rozwoju liderów.

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy