X
Następny artykuł dla ciebie

O wyzwaniach związanych z realizacją wielkich projektów infrastrukturalnych na styku sektora publicznego i prywatnego mówi Bent Flyvbjerg, profesor Oxford University. Rozmawia Andrzej Jacaszek.

Bent Flyvbjerg, profesor Oxford University i autor kilkunastu książek, jest światowej klasy ekspertem w dziedzinie planowania i zarządzania wielkimi projektami infrastrukturalnymi. Jest nie tylko teoretykiem ale i praktykiem. Pracował jako konsultant dla globalnych korporacji i banków oraz doradzał rządom Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii w zakresie tworzenia polityki infrastrukturalnej i transportowej.

Projekty infrastrukturalne, które bazują na współpracy publiczno‑prywatnej to wyjątkowy przykład realizowania zarówno celów biznesowych i społecznych. Bent Flyvbjerg podkreśla, że w procesie tworzenia zaawansowanych koncepcji ważne jest przyjęcie perspektywy właściwej dla specyfiki danego kraju. W przypadku Polski zwraca uwagę na nadmierną koncentrację inwestorów na kosztach projektów. Takie podejście w dłuższej perspektywie może powodować szereg problemów. Jednak nie zapominajmy, że kontrakty partnerskie to przede wszystkim korzyści, dla partnerów z różnych sektorów.

Dowiedz się więcej o wyzwaniach i pułapkach związanych z realizacją wielkich projektów infrastrukturalnych. Obejrzyj wywiad:

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy zmiany są potrzebne? »

Jesteś kustoszem starego porządku czy akceleratorem zmian? 

Shane Cragun , Kate Sweetman

Dlaczego tak wielu z nas oczekuje pozytywnych zmian – chcąc jednocześnie, by nasze małe światy pozostały bez zmian?

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy