X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Politech: dane usprawniają produkcję

Marcin Kruszczak PL  · 1 min

Właściwie każdy uczestnik procesu produkcji może mieć pomysł na jego usprawnienie. Wyzwaniem jest wyłącznie ocena i wybór właściwych priorytetów, przekonuje kierownik firmy z Osielska.

Dostęp do danych i ich analiza to jeden z pięciu najważniejszych trendów informatyzacji wskazanych przez respondentów badania przeprowadzonego przez ICAN Research & Diagnostics na zlecenie Orange Polska. Jedną z firm, która wskazuje na ten priorytet, jest Politech, ceniony na świecie producent opakowań kosmetycznych. Poniżej przedstawiamy fragment rozmowy badawczej z Marcinem Kruszczakiem, dyrektorem biura zarządu, który odpowiada także za projekty IT w firmie. Więcej informacji o organizacji znaleźć można na stronie politech.pl.

Jak zmienia się branża, w której prowadzicie Państwo działalność?

Cały świat zmienia się bardzo szybko, zwłaszcza w ilości dostępnych informacji. My jesteśmy firmą produkcyjną, więc wszystkie informacje z procesu produkcyjnego (np. z maszyn), które są dostępne w czasie rzeczywistym, mają dla nas kluczowe znaczenie. Na bieżąco monitorujemy zasoby. Warto pamiętać, że w grę wchodzą ogromne pieniądze – a więc i oszczędności, które możemy przeznaczyć na rozwój. Kiedy rozpoczynaliśmy działalność, nie było aplikacji wspierających nas w tym obszarze. Robiło się notatki w arkuszu kalkulacyjnym. Teraz mamy system, w którym pracownicy na bieżąco aktualizują status produkcji. A informacje na ten temat można w łatwy sposób pobrać z systemu w postaci różnego rodzaju raportów.

Czyli IT w działaniach produkcyjnych jest dla Was bardzo ważne. Czy podobnie jest w obszarach takich jak marketing?

Tak. Rejestrujemy cały proces budowania relacji marketingowo‑sprzedażowych – spotkania, rozmowy itd. Od roku inwestujemy także w media społecznościowe i blog firmowy.

Wdrażaniem nowych rozwiązań zajmujecie się samodzielnie czy pomaga Wam zewnętrzny dostawca?

Nas ogranicza najbardziej brak czasu na realizację wszystkich pomysłów. Mamy stałego zewnętrznego opiekuna IT, firmę, która wdrażała u nas różne systemy. Bieżących i rozwojowych zadań nie brakuje. Właściwie każdy uczestnik procesu produkcji może mieć pomysł na jego usprawnienie. Wyzwaniem jest wyłącznie ocena i wybór właściwych priorytetów.

To jest komentarz eksperta. Przeczytaj tekst główny »

5 najważniejszych trendów cyfrowej transformacji według polskich firm [BADANIA] 

Dwie trzecie dużych polskich firm deklaruje, że cyfryzacja przyczyniła się do wzrostu ich przychodów, lecz jednocześnie wiąże się ona z poważnymi wyzwaniami. To jeden z wniosków przeprowadzonego na zlecenie Orange Polska badania.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy