X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Jak napisać elevator pitch?

PREMIUM

Babak Nivi  · 2 min

Jak napisać elevator pitch?

Co to jest elevator pitch? To zwięzła wypowiedź, ustna lub pisemna, prezentująca – krótko – twoją firmę i jej dokonania. Jej celem jest wzbudzenie zainteresowania potencjalnego klienta tym, co masz mu do zaoferowania.

Choć o elevator pitch z reguły mówi się w kontekście krótkiej wymiany słownej, można go również stosować w komunikacji mailowej, gdy zależy ci na spotkaniu z klientem, który – jak dotąd – nie był zainteresowany współpracą z twoją organizacją. Z reguły elevator pitch przekazuje się osobie, którą potencjalny klient dobrze zna i której ufa, prosząc go, aby zarekomendował ciebie i twoją firmę. Jeśli jednak nie znasz nikogo, kto mógłby cię polecić, powodzenie wysłania w ciemno takiego e‑maila w znacznej mierze zależy od tego, jak jest skonstruowany taki przekaz. Dobrze przygotowany elevator pitch może się bowiem okazać znacznie skuteczniejszy niż biznesplan czy streszczenie dla kierownictwa.

...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 100% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy