X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Heike Bruch: Kultura organizacyjna 4.0

Heike Bruch  · 2 min

Heike Bruch: Kultura organizacyjna 4.0

21 czerwca 2018 r. w Warszawie odbyła się druga konferencja z cyklu Elite Leadership Program 2018: „Kultura organizacyjna 4.0”. Tym razem gościem specjalnym wydarzenia była prof. Heike Bruch ze szwajcarskiego uniwersytetu St. Gallen, która przekazała uczestnikom autorskie narzędzia służące rozbudzeniu produktywnej energii pracowników i zbudowaniu środowiska pobudzającego zaangażowanie.

Heike Bruch: Kultura organizacyjna 4.0

Wydarzenie otworzył dr Witold Jankowski, redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska”, który mówił o kulturze organizacyjnej jako o nowej płaszczyźnie strategicznego konkurowania w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie. Podkreślił, że spójna ze strategią i dobrze zaprojektowana kultura nie tylko wspiera firmę w wypełnianiu celów strategicznych i operacyjnych, ale także pozwala pozyskiwać i zatrzymywać utalentowanych pracowników, którzy są kluczowym zasobem w nowej rzeczywistości świata pracy 4.0. „Kultura organizacyjna staje się istotnym integratorem pomiędzy tym, co jest dziś, a tym, co będzie jutro” – zaznaczył.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kultura jako dziedzictwo »

Przestań walczyć z kulturą swojej organizacji 

Caroline Kronley , Ilona Steffen , Jon R. Katzenbach

Kierownictwo nie mogło zrozumieć, że kultury korporacyjnej nie można się pozbyć jak starego samochodu, wymieniając go nowy. Mimo jej zalet i wad, jest naszym dziedzictwem.

Heike Bruch: Kultura organizacyjna 4.0

Drugie wystąpienie dnia dotyczyło praktycznego wymiaru kultury organizacyjnej. Konkretnymi sposobami na budowanie kultury, która strategicznie wspiera rozwój firmy, podzieliła się z uczestnikami Ewa Wernerowicz z firmy Vivus. Uczestnicy mogli poznać m.in. elementy filozofii firmy, które pozwoliły ukształtować pożądaną kulturę organizacyjną i projektować pożądane zachowania już od pierwszych miesięcy obecności firmy na polskim rynku.

Heike Bruch: Kultura organizacyjna 4.0

Gość specjalny wydarzenia, prof. Heike Bruch, skupiła się z kolei na wypracowanej przez swój zespół badawczy koncepcji energii organizacyjnej, czyli sile napędzającej organizację podczas pracy. Pokazała uczestnikom sposoby mierzenia korzystnej i destruktywnej energii w zespołach, zaznaczając ogromną rolę lidera w kształtowaniu jej poziomu. Zwróciła także uwagę na problem pułapki przyspieszenia, w którą wpada obecnie coraz więcej firm przechodzących przez zmianę i pokazała, jak z niej wyjść oraz jak jej uniknąć. Uczestnicy pozyskali również sposoby na bezbolesne wejście firmy do świata pracy 4.0, opartego na sieciowości, elastyczności i coraz bardziej popularnych formach pracy poza siedzibą biura.

Konferencję zakończyło wystąpienie dr Marii Mycielskiej‑Toth z ICAN Institute, która przedstawiła polskie spojrzenie na kulturę organizacyjną. Nie tylko przekazała uczestnikom narzędzia pozwalające przejść przez cały proces zmiany kultury organizacyjnej, ale zaprosiła także przedstawicielki dwóch polskich firm – Sylwię Pawelczyk‑Maśluk z Orbisu i Jolantę Wiewiórę z Banku Gospodarstwa Krajowego – by podzieliły się swoimi doświadczeniami w budowaniu kultury organizacyjnej nowej generacji. Obie panie zaprezentowały konkretne przykłady wdrożonych działań oraz ich efekty, które już dziś są obserwowalne w ich firmach.

Po ostatnim wystąpieniu uczestnicy cyklu ELP wzięli udział w specjalnie przygotowanym warsztacie prowadzonym przez dr Marię Mycielską‑Toth.

Kultura organizacyjna 4.0 to kolejna konferencja z tegorocznego cyklu Elite Leadership Program 2018. Na najbliższą zapraszamy już 18 września - gościem specjalnym będzie Friederike Fabritius, autorka prekursorskich metod rozwoju przywództwa, bazujących na odkryciach neuronaukowych.

Więcej informacji znadziesz tutaj https://neuroprzywodztwo.hbrp.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy