X
Następny artykuł dla ciebie

Biznes dynamicznie się zmienia, zmieniają się także oczekiwania, które pracodawcy stawiają kandydatom do pracy. Zależy im na pracownikach z potencjałem, którzy są elastyczni i chcą się zmieniać równie szybko jak otoczenie biznesowe. Niestety jednak, na rynku pracownika pozyskanie najlepszych kandydatów nie jest zadaniem łatwym. Nie tylko dlatego, że mogą oni przebierać w ofertach, ale również z tego powodu, że potencjał pracowników niezwykle trudno jest zmierzyć w praktyce.

Jeszcze niedawno dla pracodawców największe znaczenie w profilu kandydata miały jego edukacja, doświadczenie i kompetencje. Dziś to za mało. Coraz więcej nowoczesnych firm ocenia potencjał kandydata. Organizacje te poszukują kandydatów, którzy nie tylko sprostają bieżącym oczekiwaniom, ale będą w stanie realizować cele, jakie zostaną im postawione w przyszłości. Z badania ICAN Research „Jak przekuć potencjał na realne sukcesy” wynika, że to potencjał, a nie doświadczenie i edukacja, okazują się kluczem do sukcesu we współczesnych firmach. Badanie pokazało również, że HR nie ma skutecznych narzędzi, żeby ten potencjał obiektywnie zidentyfikować i ocenić.

Eksperci HR zaproszeni do debaty redakcyjnej „Harvard Business Review Polska” opowiedzieli o swoim doświadczeniu w pozyskiwaniu i utrzymaniu pracowników z potencjałem. Jak się okazuje, stosują oni szereg metod, które pomagają im zmierzyć potencjał pracowników.

Kto powinien być zaangażowany w proces rekrutacji, aby zapewnić przeprowadzenie należytej oceny kandydata? Jakie narzędzia można stosować w celu usprawnienia procesu rekrutacji? Jak motywować pracowników do długotrwałego zaangażowania? Jak zarządzać przedstawicielami różnych pokoleń? Na te i inne pytania odpowiedzieli eksperci:

  • Tatiana Szostok, dyrektor HR w ALTA,

  • Katarzyna Bandas, Global Succession Planning & Career Development Senior Manager w AmRest,

  • Anna Roguska, główny specjalista w sekcji szkoleń i rozwoju w PSE S.A.,

  • Iwona Ostrowska, konsultant w SHL Polska,

  • Renata Filipek - Baryłowska, Wiceprezes Zarządu ds. Organizacji i Zasobów Ludzkich Lafarge w Polsce.

Debatę prowadziła Joanna Socha, redaktorka „Harvard Business Review Polska”. Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkania.

Interesujesz się tematyką HR? Dołącz do Klubu HR!

HR 2017. Kto zwycięży w walce o pracownika?

To wyjątkowa społeczność liderów HR, którzy chcą pełnić strategiczne funkcje w swoich organizacjach. Aktywizujemy przedstawicieli działów personalnych, uzupełniamy i doskonalimy ich kompetencje biznesowe oraz tworzymy przestrzeń do wartościowego networkingu. Dowiedz się więcej!

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Renata Filipek - Baryłowska

Wiceprezes Zarządu ds. Organizacji i Zasobów Ludzkich Lafarge w Polsce.

Iwona Ostrowska

Konsultant w SHL Polska.

Anna Roguska

Główny Specjalista w Sekcji Szkoleń i Rozwoju w PSE S.A.

Katarzyna Bandas

Global Succession Planning & Career Development Senior Manager w firmie AmRest.

Tatiana Szostok

Dyrektor HR w ALTA.

Joanna Socha

Redaktorka "Harvard Business Review Polska". Absolwentka Columbia Journalism School w Nowym Jorku.

Bądź na bieżąco

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy