X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

3 nowe sposoby na rekrutację

PREMIUM

Tomas Chamorro-Premuzic  · 3 min

3 nowe sposoby na rekrutację

Oceniając daną osobę, czy to w procesie rekrutacji, czy myśląc o jej rozwoju w firmie, musisz sobie odpowiedzieć tylko na dwa kluczowe pytania: co muszę ocenić? oraz w jaki sposób mam to zrobić?

Pytanie „co?” jest po części zależne od kontekstu (np. umiejętności i wiedza, które musi posiadać neurochirurg, różnią się od tych wymaganych od prawnika, bankiera lub inżyniera oprogramowania). U efektywnych pracowników, niezależnie od zajmowanego przez nich stanowiska czy pełnionej funkcji, można jednak znaleźć pewne uniwersalne cechy.

(...)

Przejdźmy teraz do pytania „jak?”. W ciągu ostatnich pięciu lat nastąpił znaczący postęp w dziedzinie wyszukiwania talentów, spowodowany przede wszystkim rewolucją cyfrową i wszechobecnością smartfonów. Mimo że prace nad niektórymi rozwiązaniami w dalszym ciągu trwają, pod uwagę należy wziąć 3 podejścia, głównie ze względu na ich potencjał do określania talentu danych osób i przewidywania wyników ich w pracy w przyszłości.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 100% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy