X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Głos tłumu podważa tradycyjne formy przywództwa. Podpowiadamy, jak wykorzystać jego energię.

Mamy poczucie, że układ sił na świecie zmienia się dynamicznie. Jesteśmy świadkami nasilania się protestów politycznych, kryzysu rządów przedstawicielskich i demontażu tradycyjnych branż przez początkujące firmy. Jednak charakter tych zmian bywa zazwyczaj albo mocno wyolbrzymiany, albo niebezpiecznie niedoceniany.

Niektórzy rozkoszują się oszałamiającymi wizjami nowej technologicznej utopii, w której do zapewnienia demokracji i dobrobytu wystarczy lepsza łączność. Według nich, korporacyjni i biurokratyczni giganci zostaną zdetronizowani, tłumy – wyniesione na piedestał, a każdy z nas będzie nosił własną koronę z drukarki 3D. Są również tacy, którzy twierdzą, że historia się powtarza. Ich zdaniem, świat tak naprawdę nie ulega dziś głębszym zmianom. Mówiącym, że Twitter obalił dyktatora w Egipcie, odpowiadają, że na jego miejsce po prostu wskoczył inny. Zachwycającym się najnowszym start‑upem rodem z gospodarki opartej na dzieleniu się (sharing‑economy) przypominają, że najpotężniejsze firmy i najbardziej wpływowi ludzie tylko rosną w siłę.

Mylne są oba poglądy...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Henry Timms

jest dyrektorem wykonawczym 92nd Street Y, ośrodka kultury i życia społecznego w Nowym Jorku. Jest również współzałożycielem GivingTuesday, globalnego ruchu filantropijnego.

Jeremy Heimans

jest współzałożycielem i prezesem Purpose, społecznego przedsiębiorstwa, które powołuje do życia ruchy obywatelskie. Jest również współzałożycielem internetowych społeczności politycznych GetUp i Avaaz.

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy