X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Zmień przeciwników w sprzymierzeńców

PREMIUM

(Nr 121, marzec 2013)

Shannon Dunlap, Brian Uzzi  · 9 min

Rywalizacja w środowisku pracy może mieć niszczycielski wpływ na rozwój kariery pojedynczych osób, jak też na wspólny sukces. Wiele prób uzdrowienia takich nieprzyjaznych relacji kończy się niepowodzeniem ze względu na złożoną rolę, jaką emocje i rozum odgrywają w procesie budowania zaufania. Stosując metodę 3R (przekierowanie, odwzajemnienie, racjonalizacja), skuteczny lider może przemienić rywala w sprzymierzeńca, dając początek zdrowej atmosferze w pracy i sprzyjając pojawianiu się świeżych pomysłów w organizacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Shannon Dunlap

Była odpowiedzialna za programy realizowane przez Ośrodek Promocji Przedsiębiorczości wśród Kobiet, utworzony przez Kellogg School of Management.

Brian Uzzi

Brian Uzzi jest profesorem Kellogg School of Management, uczelni, która wchodzi w skład Northwestern University w Evanston, w stanie Illinois. Prowadzi wykłady z zakresu przywództwa, funkcjonowania organizacji i socjologii.

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy