X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Zbyt duża firma, by pozwolić jej upaść? A może zbyt duża, by istnieć?

PREMIUM

(Nr 79, wrzesień 2009)

Duncan Watts  · 3 min

Po przeprowadzeniu badań nad dynamiką reakcji kaskadowych w systemach o dużym stopniu złożoności autor twierdzi, że tych reakcji, które przynoszą najwięcej szkód, nie da się przewidzieć. Z tego względu być może należy zacząć od uproszczenia systemów, co pozwoli ograniczyć ryzyko, że dowolna ich część zapoczątkuje ciąg katastrofalnych zdarzeń.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 93% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy