X
Zdobądź pewne komepetencje w niepewnych czasach
30 szkoleń tematycznych online.
Nawet 5 szkoleń w cenie 1!
87,6% zadowolonych klientów
Kup >>
300 od 59

Zarządzanie zmianą to duże wyzwanie

PREMIUM

(Nr 177, listopad 2017)

Beata Stelmach PL  · 3 min

Ten artykuł dostępny jest także w wersji audio. Zaloguj się lub zostań prenumeratorem i słuchaj bez ograniczeń!

W ostatnich latach miało miejsce wiele ważnych wydarzeń dotyczących firmy General Electric jako globalnego podmiotu. Wywarły one także duży wpływ na działanie regionalnych, w tym europejskich, oddziałów. GE w Polsce od lat dostosowuje globalne zmiany do lokalnych warunków.

Ten tekst jest komentarzem. Przeczytaj tekst główny »

Jak przebudowałem General Electric 

Jeffrey R. Immelt

Przez sześć tysięcy dni kierował zespołem składającym się z 300 tysięcy ludzi. Jakie wskazówki dotyczące zarządzania firma ma prezes GE --- Jeff Immelt?

Jednym z ważnych dla GE wydarzeń było przejęcie w 2015 roku działów związanych z energetyką i sieciami przesyłowymi firmy Alstom. Wiązało się z tym wiele wyzwań. Proces finalizowania transakcji był poprzedzony m.in. złożonym dialogiem z Komisją Europejską, która musiała zezwolić na transakcję. Był to długotrwały proces i mimo że obie firmy prowadziły swoją aktywność biznesową bez zakłóceń, to łatwo się domyślić, że do chwili zakończenia negocjacji w zespołach obydwu organizacji panowała niepewność, co do przyszłości i nowej struktury organizacyjnej. Dochodziła to tego skala obu przedsiębiorstw: kilkadziesiąt tysięcy osób z dwóch organizacji miało stanowić jeden zespół GE. Miało nastąpić połączenie dwóch odmiennych kultur organizacyjnych, wnoszących bardzo bogatą historię, zawodowe kompetencje pracowników i doświadczenie w relacjach z klientami, a takie procesy zawsze wywołują obawy przed zmianą.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy