X
Następny artykuł dla ciebie

Menedżerowie, którzy starają się wyleczyć swoje firmy z organizacyjnych schorzeń, najczęściej bazują na przestarzałej wiedzy wyniesionej ze studiów, utrwalonej, ale nigdy nie zweryfikowanej tradycji, prawidłowościach zaobserwowanych w trakcie praktyki zawodowej czy metodach, które akurat udało im się dobrze opanować, albo na informacjach marketingowych płynących od dostawców usług dla biznesu. Tymczasem mogliby nauczyć się kilku rzeczy od lekarzy praktykujących medycynę opartą na dowodach. W ostatnim dziesięcioleciu to podejście de facto zawojowało świat lekarski. Coraz większa liczba lekarzy rezygnuje z polegania na standardowych i niedoskonałych zasobach wiedzy na rzecz wyszukiwania, rozpowszechniania i stosowania wyników badań – prawidłowych pod względem metodologicznym i istotnych pod względem klinicznym. Czas, by menedżerowie zrobili to samo. Zarządzania, tak jak leczenia ludzi, można się nauczyć tylko dzięki praktyce i doświadczeniu. Niemniej menedżerowie (tak jak lekarze) mogą poprawić wyniki swojej pracy, gdy będą niestrudzenie poszukiwać nowych informacji i odkrywczych idei – zarówno we własnej firmie, jak i poza nią – by stale uaktualniać swoje założenia, umiejętności i wiedzę.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy