X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

SPYTAJ WYBITNYCH LIDERÓW do spraw innowacji, co sądzą o ugruntowanych praktykach menedżerskich – na przykład tych nauczanych podczas typowych studiów MBA – a wywołasz zaskakująco silne reakcje. Na przykład Elon Musk, współzałożyciel firmy PayPal, koncernu motoryzacyjnego Tesla i przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego SpaceX, mówi: „W moich firmach zatrudniamy ludzi pomimo dyplomu MBA, a nie ze względu na fakt jego posiadania”. Natomiast Scott Cook, współzałożyciel wytwarzającego oprogramowanie przedsiębiorstwa Intuit, twierdzi: „Kiedy przychodzą do nas ludzie po studiach MBA, musimy ich szkolić od podstaw. Nic z tego, czego się nauczyli, nie pomoże im odnieść sukcesu w pracach nad innowacjami”.

Zupełnie nic? Dlaczego tak się dzieje? Szukamy odpowiedzi na to pytanie już od ponad pięciu lat. W toku badań wyodrębniliśmy firmy, które dzięki ciągłemu wytwarzaniu innowacyjnych produktów i wkraczaniu na nowe rynki osiągają znacznie wyższe ceny akcji na giełdzie...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Nathan Furr

Adiunkt strategii w INSEAD.

Jeffrey H. Dyer

Profesor strategii w katedrze Horace Pratt Beesley w Marriott School of Management na Brigham Young University oraz pracownik naukowy w Wharton School of Pennsylvania.

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy