X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Tworzenie zwycięskiego zespołu na szczycie

PREMIUM

(Nr 110, kwiecień 2012)

12 min

Józef Wancer przez prawie 25 lat pracował dla amerykańskiego Citibanku, w Polsce przez 10 lat był prezesem Banku BPH, który po fuzji z bankiem PBK stał się jedną z trzech największych instytucji finansowych w kraju. W tym czasie bank zasłynął nie tylko dobrymi wynikami. Jego zarząd stał się wzorem doskonałego zespołu liderów, którzy potem – już samodzielnie – odnosili sukcesy w innych instytucjach.

W rozmowie z Witoldem Jankowskim, redaktorem naczelnym HBRP, Józef Wancer, dziś doradca zarządu Deloitte Polska, tłumaczy, jak tworzyć zwycięskie, zmotywowane zespoły na szczycie organizacji i kształtować prawdziwych liderów. Pracując przez wiele lat w sektorze finansowym, były prezes Banku BPH spotykał się z wieloma przywódcami, którzy pochodzili z różnych środowisk akademickich i kulturowych. Wykazywali się natomiast pewnymi wspólnymi cechami. Najważniejszą z nich jest według niego empatia – osoba, która nie ma empatii, nie będzie potrafiła odnieść dużego sukcesu w zarządzaniu zespołami. Na drugim miejscu stawia motywację. Sukces lidera rodzi się w nim samym – to on sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie o jego przyszłość i dopiero potem organizacja i przełożeni mogą mu pomóc w rozwoju w tym kierunku. A trzecia cecha to uczciwość i tolerancja – wiara w to, że należy być po prostu porządnym.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy