X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Znaleźliśmy się w przełomowym momencie, jeśli chodzi o sposoby i miejsca wykonywania pracy.

Jako liderzy biznesu i menedżerowie jesteśmy w coraz większym stopniu zdolni do zatrudniania personelu, który składa się po części z pracowników zdalnych i przychodzących do biura, zatrudnionych na część etatu i pełnoetatowych oraz stałych i tymczasowych. Jednakże, choć dopiero co udało nam się ustalić, jaki model zarządzania chcielibyśmy stosować, już na horyzoncie pojawia się zupełnie nowa perspektywa, wynikająca z rozwiązań technologicznych, tak ważnych dla środowiska pracy, a być może także dla modelu biznesowego firmy. Chodzi o automatyzację pracy. Powstaje zatem pytanie: jak, kiedy i gdzie liderzy powinni zastosować różne technologie automatyzacji w swoich organizacjach?

Mamy dziś do wyboru trzy technologiczne warianty automatyzacji pracy: robotyzację procesów, automatyzację poznawczą i robotykę społeczną. Jak pokazuje poniższa tabela, każdy z tych wariantów pasuje do innego rodzaju pracy i wywołuje odmienne implikacje, zależnie do tego, jaka praca ma być wykonana.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy