X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Trudna droga do sprzedaży wielokanałowej

PREMIUM

(Nr 154-155, grudzień 2015 - styczeń 2016)

Krzysztof Folta PL  · 9 min

Trudna droga do sprzedaży wielokanałowej

Prezes firmy TIM SA, będącej jednym z największych w Polsce dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych, doszedł do wniosku, że w najbliższych latach Internet stanie się podstawowym kanałem zakupowym – nie tylko dla odbiorców detalicznych, ale również w segmencie B2B. Dlatego, zamiast czekać, aż nowoczesne technologie zmienią oblicze branży, postanowił zrobić krok naprzód. E‑commerce uczynił głównym kanałem sprzedaży firmy, burząc przy tym struktury sprzedażowe i dystrybucyjne oparte na kontakcie bezpośrednim między klientami a sprzedawcami, które budował przez 25 lat. Chociaż pierwsza platforma służąca do składania zamówień przez Internet nie była idealna, jej wdrożenie i późniejsze udoskonalenie pomogło we wprowadzeniu prawdziwie wielokanałowej sprzedaży oraz zautomatyzowaniu możliwie dużej części procesu dystrybucji. Oparcie sprzedaży przede wszystkim na Internecie wymagało od firmy żelaznej konsekwencji, ale ten wysiłek się opłacił. Dzięki niemu w 2014 roku przychody TIM SA przekroczyły rekordowy poziom 0,5 miliarda złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy