X
Następny artykuł dla ciebie

Tajemnice sukcesu kobiet z szerokimi sieciami kontaktów

PREMIUM

(Nr 201, listopad 2019)

Jeden z najczęściej przytaczanych powodów tego, że menedżerki nie awansują w większej liczbie na najwyższe stanowiska w organizacjach, jest taki, że mają one zbyt słabo rozwinięte nieformalne sieci kontaktów zarówno w firmie, jak i całej branży. Niektórzy winią za to nieuświadamianą skłonność: mężczyźni, którzy piastują wysokie stanowiska, łatwiej nawiązują kontakty z innymi mężczyznami. Kolejnym powodem, o którym się mówi, są zawodowe i osobiste zobowiązania – od opieki nad domem po wychowanie dzieci – które w nieproporcjonalnym stopniu obciążają kobiety, zajmując im czas potrzebny na rozbudowę zawodowych relacji.

Jednak niektóre liderki tworzą szerokie sieci kontaktów, w efekcie czego stają się bardziej wpływowe i obejmują wyższe stanowiska. Co wyróżnia te kobiety?

...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zostań człowiekiem sukcesu »

Co odróżnia ludzi wielkiego sukcesu od reszty? 

Marcie Schorr Hirsch

Jako trenerka mogę szczerze powiedzieć, że nie spotkałam jeszcze klienta, który przychodząc do mnie, miałby jakieś inne cele niż odniesienie sukcesu. Przytłaczająca większość moich klientów chce zapewnić sobie „sukces totalny".

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy