X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

ZAŁÓŻMY, ŻE ROZPOCZYNASZ planowanie budżetu działu na kolejny rok podatkowy. Zespół zarządzający spotyka się, aby ustalić krótkoterminowe priorytety, i zaczyna rozmyślać nad długofalową alokacją zasobów. Uzgadniacie następne kroki i postanawiacie zebrać się ponownie za tydzień. Jednak na kolejnym spotkaniu odkrywasz, że nie zrobiliście prawie żadnych postępów. Skąd te opóźnienia? Wasza lista zadań do wykonania wygląda pewnie mniej więcej tak:

Krok 1. Opracować wstępny budżet przedsięwzięć kontynuowanych.

Krok 2. Sprecyzować rolę działu w nowych inicjatywach korporacyjnych.

Kroki te mogą wydawać się logiczne, ale taki plan działań nie zapewni pożądanych efektów, ponieważ pomija istotne szczegóły. Nawet pierwszy punkt, chociaż jest względnie oczywisty, niesie więcej pytań niż odpowiedzi...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy