X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Sieci relacji najbardziej skutecznych agentów zmian

PREMIUM

(Nr 146, kwiecień 2015)

Tiziana Casciaro, Julie Battilana  · 13 min

Sieci relacji najbardziej skutecznych agentów zmian

ZMIANY SPRAWIAJĄ FIRMOM – zwłaszcza tym dużym – sporo kłopotów. Liczne badania dowodzą, że większość pracowników instynktownie przeciwstawia się inicjatywom zmian, gdyż burzą one ustanowione struktury władzy i utarte sposoby wykonywania zadań. Mimo wszystko niektórym liderom udaje się – często w spektakularny sposób – przeobrazić swoje firmy. Czemu zawdzięczają sukces w realizacji tego, co pozostaje nieosiągalne dla ogromnej większości ich kolegów? Liczba organizacji, które zastanawiają się nad programami naprawczymi, restrukturyzacją i zwrotem strategicznym, jest obecnie tak duża, że zrozumienie, co wyróżnia sprawnych agentów zmian (change agents), staje się palącą potrzebą. Postanowiłyśmy zgłębić tę kwestię, skupiając uwagę na organizacjach, w których ze względu na skalę i złożoność operacji oraz na długoletnią tradycję wprowadzanie zmian jest wyjątkowo trudne.

Nie ma chyba lepszego obiektu do takich analiz niż brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (National Health Service – NHS)...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Tiziana Casciaro

Adiunkt zachowań organizacyjnych na University of Toronto.

Julie Battilana

jest profesorem nadzwyczajnym Harvard Business School, specjalizującym się w zachowaniach organizacyjnych.

Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy