X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

NIEMAL ₂⁄₃ PRACOWNIKÓW polskich małych i średnich przedsiębiorstw jest zdania, że technologie mobilne i chmura obliczeniowa pomagają oszczędzać czas, wspierają produktywność, zapewniając przy tym równowagę między pracą a życiem prywatnym. Wykazały to tegoroczne badania „Nowoczesne IT w MŚP 2015” przeprowadzone dla firmy Microsoft przez Ipsos MORI. Ich autorzy ankietowali 5555 pracowników małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) działających w: Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainie, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Zdaniem badanych, rozwiązania mobilne i chmura poprawiają komunikację z klientami (40% respondentów), redukują koszty (34%), stymulują wzrost (28%) oraz umożliwiają pracę z dowolnego miejsca (20%). Tyle tylko, że ta świadomość znaczenia nowych technologii nie zawsze przekłada się na praktyczne ich wykorzystanie, zwłaszcza w Polsce.

W rodzimych małych i średnich przedsiębiorstwach stosunkowo rzadko korzysta się z technologii mobilnych i chmury...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco


Najpopularniejsze tematy