X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Przekonaj zewnętrzne podmioty do współpracy

PREMIUM

(Nr 149-150, lipiec - sierpień 2015)

Michael Schrage  · 3 min

Zarządzanie innowacyjną firmą oznacza nieustanną pracę nad kulturą organizacyjną oraz stałą optymalizację procesów w sferze innowacyjności. Jednak skuteczny ekosystem wspierający innowacyjne działania wymaga czegoś jeszcze. Dobre ekosystemy innowacji sprawiają, że nawet ludzie spoza firmy stają się bardziej błyskotliwi, bogatsi i kreatywni. Posługując się terminologią z dziedziny biologii, powiedzielibyśmy, że takie ekosystemy, zamiast opierać się na pasożytowaniu, inwestują w wytworzenie symbiozy. Wzrost nie jest grą o sumie zerowej, w której jeden przegrywa, by drugi mógł wygrać.

Wie o tym doskonale Jeff Bezos. Podobnie jak Larry Page oraz nowy prezes Microsoftu, Satya Nadella, a także Mark Zuckerberg, Reed Hastings, Marissa Mayer i prezes firmy Haier, Zhang Ruimin. Wszyscy oni rozumieją związaną z tą ideą konieczność zmian w wymiarze strategicznym, operacyjnym i kulturowym. Są liderami i przedsiębiorcami, którzy publicznie komunikują swoje zaangażowanie w tworzenie nie tylko lepszych produktów, lecz także lepszych ekosystemów...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy