X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Projektowanie siłą napędową firmy

PREMIUM

(Nr 149-150, lipiec - sierpień 2015)

Brad Smith  · 8 min

Projektowanie siłą napędową firmy

Gdy Scott Cook, jeden z założycieli Intuit, uruchamiał firmę w 1983 roku, oprogramowanie do monitorowania finansów osobistych oferowało już wiele innych organizacji. Zanim na rynek trafił stworzony przez Cooka program Quicken, w sprzedaży było przynajmniej 46 podobnych produktów, przez co zamiast przewagi pierwszego ruchu mieliśmy „przewagę 47. ruchu”. W pierwotnej wersji program Quicken zawierał zaledwie jedną trzecią cech, jakie oferowały produkty konkurencji. Miał jednak istotny atut: był dobrze zaprojektowany. Nie wyglądał jak arkusz kalkulacyjny; operował znajomymi obrazami wykazu transakcji czekowych i pojedynczego czeku. Z uwagi na to, że był tak intuicyjny w użyciu, natychmiast stał się liderem sprzedaży na rynku oprogramowania do zarządzania finansami osobistymi. I utrzymywał się na tej pozycji przez trzydzieści lat.

Z biegiem czasu przedsiębiorstwo Intuit przestało jednak dbać o wysoki poziom projektowania. Uświadomiłem to sobie na początku 2008 roku, gdy zostałem jego prezesem...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 99% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy