X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Prezesi obawiają się o bezpieczeństwo danych

PREMIUM

(Nr 146, kwiecień 2015)

Jacek Sygutowski, Rafał Jarczyński  · 3 min

Jednym z największych wyzwań współczesnych firm jest przeciwdziałanie cyberprzestępczości, która może się wiązać z utratą wrażliwych danych – wynika z najnowszego badania „CEO Survey 2015” (1), przeprowadzonego przez firmę doradczą PwC.

W ujęciu globalnym aż 61% prezesów uważa, że głównym zagrożeniem mogącym wpłynąć na rozwój biznesu są właśnie prowadzone w sieci ataki na zbiory danych. Zjawisko jest istotne, ponieważ organizacje coraz częściej sięgają po efektywne rozwiązania big data, umożliwiające gromadzenie i przetwarzanie dużych zbiorów danych w precyzyjny sposób i w czasie rzeczywistym. Poza tym większość firm korzysta z rozwiązań w chmurze (cloud computing), a zwłaszcza te organizacje, które mają rozbudowane struktury, działają sieciowo bądź wykorzystują złożone łańcuchy dostaw. Nowe technologie i zaawansowane rozwiązania IT budują zatem dla firm z jednej strony przewagę rynkową i wpływają na efektywność biznesu, z drugiej zaś – wiążą się z koniecznością wprowadzania zabezpieczeń przeciwdziałających niekontrolowanym wyciekom danych oraz utracie ciągłości działania.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 97% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy