X
Następny artykuł dla Ciebie
Wyświetl >>

Paweł Radzikowski: warto wprowadzić systemowe podejście do rekrutacji

PREMIUM

(Nr 153, listopad 2015)

Paweł Radzikowski PL  · 3 min

NAPRAWA SYTUACJI przedstawionej w studium przypadku wymaga zdecydowanego działania w kilku obszarach. W organizacji nie ma wdrożonych jasnych zasad rekrutacji, awansowania i motywowania pracowników, zwłaszcza młodych talentów. W pierwszej kolejności warto więc wprowadzić systemowe podejście do rekrutacji, motywacji i rozwoju talentów. Daje to możliwość ograniczenia nieporozumień, a w konsekwencji uniknięcia rozczarowania pracowników w kwestii ich tempa rozwoju w organizacji.

Zadbanie o pierwszy obszar oznacza wdrożenie usystematyzowanego programu, który zapewni z jednej strony jasne zasady rekrutacji i rotacji wewnętrznej, a z drugiej - możliwości rozwoju kompetencji. Usystematyzowane podejście do rekrutacji wewnętrznej i rotacji jest najlepszym sposobem na zapewnienie rozwoju i kontynuacji kariery pracownikom organizacji. Mądre zasady powinny określać reguły i wymagania, które pracownik musi spełnić, aby był rozpatrywany w ramach tego procesu...

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że interesują cię treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia dajemy ci sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Sprawdź hbrp.pl/newsletter.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Cieszymy się, że jako zalogowany użytkownik sięgasz po praktyczne treści dostarczane przez „Harvard Business Review Polska”. Każdego dnia staramy się wyposażać cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Zostań prenumeratorem HBRP i ciesz się wiedzą bez ograniczeń. Sprawdź na hbrp.pl/prenumerata.

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jako prenumerator „Harvard Business Review Polska” wiesz, że każdego dnia wyposażamy cię w sprawdzone rozwiązania problemów biznesowych. Nie chcesz przegapić żadnej praktycznej wskazówki? Zapisz się na nasz newsletter! Więcej na hbrp.pl/newsletter.

Zostało 98% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla prenumeratorów

Nie masz prenumeraty? Dołącz do grona prenumeratorów i korzystaj bez ograniczeń!
Jesteś prenumeratorem?

Powiązane artykuły


Bądź na bieżąco

Odblokuj wszystko!

Trzy tytuły – trzy perspektywy HBRP.pl, ICAN.pl, MITSMR.pl
31 szkoleń z certyfikatem online ICAN Business Advisor
Webinaria kryzysowe Wideo i LIVE

Najpopularniejsze tematy